O firmie

DEFRO największy producent kotłów na paliwa stałe w polsce 

betoniarki DEFRODEFRO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa powstała w 2000 roku, choć jego początki sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. W początkowym okresie działalności firma zajmowała się świadczeniem usług ślusarsko-spawalniczych. Z czasem oferta firmy objęła wykonawstwo instalacji c.o. oraz jednostkową produkcję betoniarek oraz kotłów centralnego ogrzewania.

 

 

 

spiralnicaSzczególnym okresem w życiu firmy był rok 1993 – wtedy to  debiutowała marka DEFRO. Z początkiem lutego 2000 roku obecny właściciel w myśl zasady, że sukcesu i zysków nie ma bez ryzyka, na bazie istniejącego ZPHU DEFRO powołał do życia DEFRO, a cztery lata później przejął od ojca zarządzanie firmą. Był to najważniejszy moment w historii firmy – jeszcze w tym samym roku rozpoczął się okres aktywnej działalności w  zakresie projektowania i wdrażania nowych produktów.

 

 

derfo początkiNowe pokolenie wniosło własną wizję firmy oraz odpowiadającą zmieniającym się wymogom rynku strategię rozwoju. Od tego momentu rodzinna firma zaczęła rozwijać się bardzo szybko - jeszcze w tym samym roku rozpoczął się okres aktywnej działalności w zakresie projektowania i wdrażania nowych produktów. Do tego czasu głównymi produktami firmy były: mieszalniki, taczki oraz betoniarki.

 

 

 

targiPod koniec 2004 roku na rynek wprowadzone zostały nowe produkty – kotły centralnego ogrzewania na paliwa stałe. Nowe produkty spowodowały dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. Nie było by dziś tak nowoczesnej, wydajnej i profesjonalnie zarządzanej firmy bez odpowiedniej kadry pracowniczej i menedżerskiej. W firmie DEFRO liczy się cały zespół.  Daje ona pracę około pięciuset osobom, bezpośrednio współpracuje z ponad tysiącem dystrybutorów oraz dwoma tysiącami instalatorów. 

 

 

halaDEFRO dysponuje nowoczesnym, skomputeryzowanym zakładem produkcyjnym o powierzchni 15000m2. Na początku 2015 roku do użytku oddana zostanie hala produkcyjna o powierzchni ponad 3000 m2, a w planach jest dalsza rozbudowa zakładu. Stale rozbudowywany i unowocześniany park maszynowy składa się z kilku bloków technologicznych czołowych firm m.in. TRUMPH, BYSTRONIC, SALVAGNINI, SAFAN DARLEY:

•    linii do zautomatyzowanego cięcia blach przy użyciu dziewięciu laserów z automatycznym systemem załadowczo rozładowczym oraz wypalarek gazowo - plazmowych.
•    centrum spawalniczym z robotami adaptacyjnymi 3-ej generacji,
•    linią lakierniczą z komorą śrutowniczą, strefą przygotowawczą oraz lakierniami proszkową i natryskową,
•    centrum obróbki skrawaniem z tokarkami CNC oraz klasycznymi frezarkami i  wiertarkami,
•    centrum obróbki plastycznej CNC z gniazdami obróbczymi wyposażonymi w prasy krawędziowe, zaginarki, wykrawarki sterowane numerycznie oraz nowoczesne centrum gnące.
•    Zautomatyzowane, serwo-elektryczne centrum gięcia z automatycznym podajnikiem i wykrawarką

 

Certyfikat ISO DEFROW dniu 1 czerwca 2015 jednostka Certyfikujące Systemy Zarządzania UDT-CERT poświadcza, że Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "DEFRO" Robert Dziubeła wdrożyło oraz stosuje system zarządzania jakością zgodny z norma Certyfikat PN - EN ISO 9001-2009 / EN ISO 9001:2008.

Certyfikat obejmuje on zakres Projektowania i wytwarzania kotłów centralnego ogrzewania i urządzeń grzewczych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

biuro konstrukcyjneAtutem DEFRO jest posiadanie własnego biura konstrukcyjnego, które umożliwia  kompleksową realizację projektu począwszy od opracowania koncepcji wyrobu aż po produkcję wieloseryjną.

 

 

 

 

konstruktorPracownię konstrukcyjną tworzy grupa konstruktorów, którzy mają do dyspozycji najnowocześniejsze narzędzia w dziedzinie projektowania na czele z PakietEM Product Design Suite z Inventorem 2016.

 

 

 

 

 

laboratorium DEFRO

W 2009 roku zostało uruchomione laboratorium badawcze, które pozwoliło testować kotły o mocy maksymalnej do 250 KW.  Powodem do dumy jest kolejne laboratorium emisji spalin, uruchomione na przełomie 2014/2015, pozwalające na testowanie i badanie kotłów do 1MW. Łączny koszt rozbudowy pracowni oszacowano wartością 1 mln zł. Dodatkowo pracownia  wyposażone jest specjalistyczne oprogramowanie umożliwiające rozwiązywanie skomplikowanych zagadnień z dziedziny techniki grzewczej, w tym obliczeń wytrzymałościowych.

laboratorium kotłyLaboratorium wykorzystywane w celach testowych na wszystkich etapach procesu opracowywania kotłów c.o., tak aby zapewnić wysoką jakość produkcji. Wyniki badań potwierdzane są za pośrednictwem testów, a proces ten powtarzany jest, aż do momentu uzyskania optymalnych rezultatów.

 

 

 

laboratorium aparaturaStanowiska badawcze Wyposażone w analizator spalin Infralyt 5000, CUBIX, pyłomierz grawimetryczny oraz pyłomierz optyczny na podczerwień pozwalają na oznaczanie zawartości pyłu i zanieczyszczeń organicznych w spalinach, sprawności spalania paliwa, sprawności energetycznej kotła, oznaczanie zanieczyszczeń emitowanych podczas spalania paliw stałych. Posiadany sprzęt posiada aktualne świadectwa kontroli i wzorcowania.

 

 

 

serwis DEFRODuży nacisk DEFRO kładzie na obsługę posprzedażową i gwarancyjną. Dzięki rozbudowanej sieci wsparcia technicznego DEFRO Centrum Serwisowe szybko i wydajnie reaguje na zgłoszenia Klientów, a przez to zapewnia bezawaryjne działanie oferowanych produktów. Cel firmy to usunięcie zgłoszonych usterek lub wykonanie napraw w przypadku awarii utrudniającej pracę urządzenia w ciągu 48 godzin od momentu zgłoszenia wady (w dni robocze). Przez 365 dni w roku DEFRO udostępnia użytkownikom swoich produktów pomoc techniczno-serwisową. Profesjonalnie przygotowani konsultanci oraz doradcy techniczni oczekują pod numerami trzech infolinii serwisowych w tym jednej obsługiwanej przez producenta sterowników. Firma stale rozwija sieć serwisu zewnętrznego, ponadto współpracuje i cyklicznie szkoli dystrybutorów i instalatorów z całej Polski.

 

 

 

teraz polska DEFROPotwierdzeniem starań DEFRO o miano lidera w branży techniki grzewczej są liczne - polskie i europejskie, certyfikaty oraz szereg nagród i wyróżnień zdobytych na prestiżowych imprezach wystawienniczych. DEFRO kilkukrotnie z rzędu znalazło się w rankingu Gazel Biznesu, czyli najdynamiczniej rozwijających się Polskich przedsiębiorstw plasując się w czołówce krajowej. W gronie otrzymanych nagród znalazły się: Ekolaur Polskiej Izby Ekologii, Świętokrzyska Nagroda Jakości oraz nagrodę Teraz Polska

 

 

 

teraz polska nagroda DEFROPonadto firma może poszczycić się:

•    Godłem Promocyjnym TERAZ POLSKA w XXI oraz XXV edycji konkursu,
•    tytułem Przedsiębiorstwa FAIR PLAY 2009,
•    EuroCertyfikatem 2009 i 2010 w kategoriach Wiarygodność Firmy oraz Jakość Produktu,
•    Złotym Berłem Jakości jako laureat Świętokrzyskiej Nagrody Jakości w 2009 oraz 2015 roku,
•    Laurem Konsumenta/Klienta w kategorii Odkrycie Roku 2010,
•    Medalem Europejskim BCC,
•    Ekolaurem PIE – Polskiej Izby Ekologii w 2014 i 2015,
•    tytułem DOBRA MARKA 2014,
•    licznymi regionalnymi nagrodami produktowymi i gospodarczymi.

 

BHP

W 2010 roku DEFRO trafiło na Złotą Listę Pracodawców Państwowej Inspekcji Pracy otrzymując tytuł "Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej" wraz ze statuetką "Mecum Tutissimus Ibis". Stanowi to uhonorowanie wieloletnich działań w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony pracy.

 

 

 

szlachetna poczka DEFROPrzedsiębiorstwo angażuje się w życie społeczne, wspiera organizacje dobroczynne i sportowe, postępuje etycznie oraz dba o ochronę środowiska naturalnego. Stara się pomóc najbardziej potrzebującym, tak by ofiarowana pomoc była wykorzystana również w celach rozwoju intelektualnego dzieci i szkolnictwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

COERVERPoprzez darowizny i współfinansowanie DEFRO wspiera imprezy kulturalne oraz akcje humanitarne np. na rzecz powodzian. Wspiera działalność sportową drużyn piłkarskich z ligi okręgowej. W 2014 roku została sponsorem drużyny piłki nożnej MOSiR Mińsk Mazowiecki w programie Coerver Coaching.

 

 

 

targi DEFROPrzedsiębiorstwo posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć sprzedaży na terenie Polski. Co roku trafia na rynek 35 000-40 000 kotłów oraz około 10 000 betoniarek.  Ponadto ok. 12 % produkcji trafia na rynki Europy i Azji. Wśród państw, do których obecnie trafia najwięcej produktów znajdują się Niemcy, Ukraina oraz Czechy. Pozostałe rynki zbytu to Słowacja, Łotwa, Litwa, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Rumunia, Holandia, Francja, Irlandia, Białoruś, Rosja, Kazachstan, Azerbejdżan, Mołdawia i Kosovo. Wzrost sprzedaży produktów w roku 2007 wyniósł 32%, 2008 – 21%, 2009 – 25% 2010 – 40%.

Facebook Twitter YouTube
Licznik odwiedzin: 8118187, dzisiaj: 502, wczoraj: 3760, online: 13