Blog

Piece co - który wybrac?

dodano:

Piece co - który wybrac?

Piec co - który wybrać?

Zacznijmy od wyjaśnienia definicji piec co, która jest potoczną, choć nieprawidłową nazwą kotła centralnego ogrzewania. W innym wpisie na naszym blogu znajdziecie dokładne wyjaśnienie różnic między piecem co a kotłem. Ponieważ jednak  określenie piec co używane jest powszechnie , a niniejszy blog nie jest typowo techniczny, więc postanowiliśmy posługiwać się pojęciem pieca co.

Warunki klimatyczne w jakich żyjemy uniemożliwiają utrzymanie komfortu cieplnego bez instalacji centralnego ogrzewania. Dlatego jeśli  właśnie budujesz swój wymarzony dom, to zapewne nie raz zastanawiałeś się nad sposobem jego ogrzewania lub zapewnienia ciepłej wody użytkowej. Jakie urządzenie wybrać, aby było oszczędne w użytkowaniu, funkcjonalne, a przede wszystkim zapewniało optymalną temperaturę w domu.

Odpowiedź jest bardzo prosta - piec co. Bo przecież piec co to gwarancja ciepła. Ale jaki piec co wybrać?? Wybór jest tym bardziej trudny, że oferta  producentów pieców co jest bardzo szeroka.

Zasadnicze pytania przy wyborze pieca co brzmią „jaki opał będziemy stosować?” oraz „jak paliwo ma trafiać do pieca co?”. W przypadku pierwszego można wybrać piec co na węgiel, czyli najczęściej na ekogroszek lub piec co na pellet. Odpowiedź na drugie pytanie brzmi zazwyczaj: automatyczny piec co.

Jeśli już odpowiedzieliśmy na dwa pierwsze pytania, należy wybrany piec co „przymierzyć” do kotłowni. Otóż konstrukcja pieca co zależy od tego w jaki sposób spaliny przepływają przez piec co i wpływa na jego gabaryty. Dodatkowo automatyczne piece co mogą mieć zasobnik na opał umieszczony z boku lub z tyłu pieca co. Coraz bardziej popularne są kompaktowe piece co, które zajmują niewiele miejsca w kotłowni, a zasobnik umieszczony jest nad wymiennikiem pieca co.

Dodajmy, że od tego jak spaliny przepływają przez piec co zależy też sposób czyszczenia pieca co, choć producenci pieców co starają się możliwie uprościć tę czynność tworząc piece co z systemem automatycznego czyszczenia.

Wybierając piec co nie zapomnijmy jak ważna jest precyzyjne wykonanie oraz jakość materiałów i podzespołów użytych do produkcji pieca co. Czasami warto dopłacić i mieć pewność, że kupujemy piec co wysokiej jakości.

 

Kocioł Alfa

 

Zobacz kocioł Alfa - spełniający wymaganie 5 klasy i Ecodesign

 

 

W dobie, gdy wszystkim nam brakuje czasu, również chcemy ograniczyć czas poświęcony na obsługę pieca co. Wybierając automatyczny piec co, kotłownię będziemy odwiedzać raz na kilka dni, po to by uzupełnić zapas paliwa. To sterownik pieca co  załatwi za nas całą resztę – przypilnuje temperatur w pomieszczeniach, przypomni, że trzeba dosypać opału, a nawet … wyczyści za nas piec co, oczywiście jeśli mamy piec co z systemem automatycznego czyszczenia J. Natomiast jeśli ogarnie nas niepohamowana chęć zmiany nastawionych parametrów pracy pieca co to …. możemy się wygodnie rozsiąść w fotelu z komórką w dłoni i sterować w ten sposób piecem co.

Na koniec to co najważniejsze przy wyborze pieca co – ekologia. Przez lata bagatelizowano problem smogu i jakości powietrza. Nie było norm na paliwa , często spalano śmieci odpowiedzialne za emisję rakotwórczych substancji. I choć były dostępne piece co, które spełniały normy ekologiczne, nikt się nimi nie interesował. Dopiero zwiększająca się świadomość ekologiczna społeczeństwa wymusiła,  po kilku epizodach smogowych, wprowadzenie norm na piece co. Zgodnie z obowiązującym prawem, nie można sprzedawać i montować pieców co niespełniających 5 klasy emisji.

Odpowiedni dla Waszych potrzeb piec co znajdziecie w ofercie DEFRO – uznanego i renomowanego producenta pieców co. Firma od lat kreuje i ustala trendy w branży, jest obecna na polskim i europejskim rynku.

W całej Europie DEFRO to synonim zadowolonych klientów.

Dołącz do najlepszych wybierając swój profesjonalny piec co! 

Najnowsze artykuły

Licznik odwiedzin: 10667524 , dzisiaj: 201 , wczoraj: 3144 , online: 1