Blog

Czy mogę dokupić do kotła pelletowego grzałkę - zapalarkę ?

dodano:

Czy mogę dokupić do kotła pelletowego grzałkę - zapalarkę ?

Wszystkie kotły pelletowe Defro posiadają w standardzie funkcję automatycznego rozpalania palnika (uruchomienie kotła).

 

 

 

 

Wszystkie kotły pelletowe Defro posiadają w standardzie funkcję automatycznego rozpalania palnika (uruchomienie kotła). Sterownik kotła w sposób automatyczny realizuje proces pracy kotła, cyklicznie uruchamiając palnik w zależności od ustawionych wymaganych temperatur. Wygaszanie również odbywa się także samoczynnie w zależności od osiągniętej temperatury kotła. Za ten proces w dużej mierze odpowiada grzałka ceramiczna, zamontowana w palniku kotła. 

W bogatej ofercie kotłów pelletowych Defro, występują dwa modele: ALFA i BETA, które mają wbudowany w komorze paleniskowej tzw. palnik centralny. Kotły te posiadają fabrycznie zamontowane 2 grzałki.

Wyposażenie to oznaczono symbolem „TSS” TWIN PARK SYSTEM. Grzałki w tym systemie działają na przemian, dzięki temu układ rozpalania ma podwójnie zwiększoną żywotność, a w razie awarii jednej, druga pracuje samodzielnie, przejmując proces rozpalań. 

Pozostałe kotły posiadają zamontowaną w palniku jedną grzałkę. Warto więc do wymienionych modeli kotłów posiadać jedną grzałkę w zapasie na wypadek pilnej potrzeby wymiany. Wymiana grzałki nie powinna stanowić dużego kłopotu dla użytkownika, jednak zawsze w takim przypadku prosimy o kontakt z Działem Technicznym lub punktem sprzedaży produktów Defro. Wszelkie części do kotłów w tym grzałkę można zamówić bezpośrednio w Dziale Technicznym składając zamówienie na adres: serwis@defro.pl  podając dokładny adres i telefon kontaktowy. Przesyłka zostanie zrealizowana w ciągu 2-3 dni roboczych.

Najnowsze artykuły

Licznik odwiedzin: 11097322 , dzisiaj: 852 , wczoraj: 2915 , online: 9