Blog

Czy mogę dokupić do kotła pelletowego grzałkę - zapalarkę ?

dodano:

Czy mogę dokupić do kotła pelletowego grzałkę - zapalarkę ?

Wszystkie kotły pelletowe Defro posiadają w standardzie funkcję automatycznego rozpalania palnika (uruchomienie kotła).

 

 

 

 

Sterownik kotła w sposób automatyczny realizuje proces pracy kotła, cyklicznie uruchamiając palnik w zależności od ustawionych wymaganych temperatur. Wygaszanie również odbywa się także samoczynnie w zależności od osiągniętej temperatury kotła. Za ten proces w dużej mierze odpowiada grzałka ceramiczna, zamontowana w palniku kotła.

 

Kotły Defro, które w swoim wyposażeniu mają oznaczenie symbolem „TSS” TWIN PARK SYSTEM, posiadają fabrycznie zamontowane 2 grzałki. Działają one na przemian, dzięki temu układ rozpalania ma podwójnie zwiększoną żywotność, a w razie awarii jednej, druga pracuje samodzielnie, przejmując proces rozpalań.

 

Pozostałe kotły tj.: DELTA EKOPELL, SPECTRA, EKOSLIM, KOMFORT EKO EKOPELL, GAMMA posiadają zamontowaną w palniku jedną grzałkę w standardzie. Warto więc do wymienionych modeli kotłów posiadać jedną grzałkę w zapasie na wypadek pilnej potrzeby wymiany. Wymiana grzałki nie powinna stanowić dużego kłopotu dla użytkownika, jednak zawsze w takim przypadku prosimy o kontakt z Działem Technicznym lub punktem sprzedaży produktów Defro. Wszelkie części do kotłów w tym grzałkę można zamówić bezpośrednio w Dziale Technicznym składając zamówienie na adres: serwis@defro.pl  podając dokładny adres i telefon kontaktowy. Przesyłka zostanie zrealizowana w ciągu 2-3 dni roboczych.

Najnowsze artykuły

Licznik odwiedzin: 10849419 , dzisiaj: 1552 , wczoraj: 2545 , online: 8