Blog

Grupy pompowe i rozdzielacze do grup pompowych

dodano:

Grupy pompowe i rozdzielacze do grup pompowych

W odpowiedzi na oczekiwania klientów firma DEFRO rozszerzyła swoją bogatą ofertę o armaturę instalacyjną. Wprowadzenie do obecnego asortymentu nowych produktów zwiększa atrakcyjność oferty DEFRO.

W nowoczesnych kotłowniach stosowanie armatury instalacyjnej staje się elementem nieodzownym, a profesjonalne firmy instalatorskie wykorzystują ją jako standardowe wyposażenie instalacji. Proponowane rozwiązania dają wiele możliwości rozbudowy instalacji c.o. w pomieszczeniu kotłowni i bezpośrednio zabezpieczają pod różnymi względami kocioł.

W nowym katalogu oferujemy Państwu szereg rozwiązań, które ze względu na różnorodność instalacji i szeroką ofertę modeli kotłów na pewno znajdą zastosowanie.

Charakterystyczną cechą armatury instalacyjnej jest wyregulowanie działania instalacji c.o., w taki sposób aby urządzenie grzewcze współpracujące z instalacją w sposób prosty koordynowało przebieg pracy.  Dlatego wprowadzamy na rynek grupy pompowe w różnych konfiguracjach i z różnym wyposażeniem, aby dopasować odpowiednie rozwiązania do swojej instalacji.  

Grupy pompowe są odpowiedzialne za wymuszony przepływ wody w instalacji oraz doprowadzenie proporcji wymieszania wody ciepłej z wystudzoną w taki sposób aby żądana minimalna temperatura była uzyskana i utrzymana. Elementem wiodącym jest pompa obiegowa, a skonfigurowany zespół grupy pompowej składa się zazwyczaj z pozostałych elementów jak: zawory odcinające, zawory zwrotne i termometry służące do pomiaru temperatur. Do tego zestaw grupy pompowej w zależności od modelu może być wyposażony w zawór mieszający lub dodatkowo w siłownik do obsługi tegoż zaworu, który automatycznie steruje zaworem bez naszego udziału, co przynosi wymierne korzyści.  Wbudowane w zestawie zawory zwrotne zapobiegają grawitacyjnemu krążeniu cieczy w wyniku różnicy temperatur, a czujniki temperatur kontrolują założenia żądanych temperatur w instalacji w obrębie grupy pompowej i między innymi kotła.

Obudowa grup pompowych DEFRO zbudowana jest z materiału izolacyjnego z wysokiej jakości pianki EPP przez co Instalator ma gwarantowany bezproblemowy montaż, serwis i co bardzo istotne doskonale izoluje termicznie grupę pompową.

Jeśli instalacja będzie wymagać konfiguracji i podłączenia dwóch lub trzech grup pompowych firma DEFRO oferuje rozdzielacze do grup pompowych, gdzie strumień czynnika grzewczego rozdzielony jest pomiędzy grupami.  Przyłącza rozdzielacza posiadają połączenia gwintowe, przygotowane do wpięcia rozdzielacza do obiegu kotła i grupy pompowej. Rozdzielacz dodatkowo wyposażony jest w zintegrowane sprzęgło hydrauliczne służące do równoważenia swobodnego przepływu i ciśnienia cieczy. Obudowany jest pianką izolacyjną EPP, aby utrzymać temperaturę cieczy, a dostarczone w komplecie uchwyty ścienne ułatwiają montaż. Ponadto rozdzielacze posiadają króćce do montażu zaworu spustowego lub tulei zanurzeniowej do czujnika temperatury.

Firma DEFRO daje pełną gwarancję użytkową i jakościową proponowanych rozwiązań, a eksploatacja automatyki instalacyjnej przede zapewnia pełną regulację instalacji i kotła, zwiększając bezpieczeństwo w pomieszczeniu kotłowni.

 

 

Najnowsze artykuły

Licznik odwiedzin: 11247729 , dzisiaj: 2901 , wczoraj: 3977 , online: 15