Blog

Kotły serii DEFRO MAX – ekologiczne rozwiązanie na każdą inwestycję.

dodano:

 Kotły serii DEFRO MAX – ekologiczne rozwiązanie na każdą inwestycję.

Od wielu lat kotły dużych mocy wykorzystywane są z powodzeniem do ogrzewania budynków przemysłowych, obiektów użyteczności publicznej takich jak: szkoły, ośrodki zdrowia, budynki administracji. Urządzenia te przeżywają obecnie swój renesans, a jest to spowodowane przez szereg programów wspierających Termomodernizację . W ostatnich latach zauważany jest także wzrost sprzedaży kotłów dużej mocy do budynków o przeznaczeniu komercyjnym (hotele, pensjonaty).

 

 

Na tle wielu krajowych producentów oferta DEFRO wydaje się być konkurencyjna, gdyż obejmuje propozycję budowy kotłów c.o. aż do mocy 900 kW. DEFRO dysponuje ogromnymi możliwościami produkcyjnymi i nowoczesnym parkiem maszynowym. Opracowania i projekty są przygotowywane przez własne biuro konstrukcyjne, co pozwala na produkcję przy stałej kontroli już na wstępnych etapach produkcji. Stosowane rozwiązania są  atrakcyjnie cenowo i bezpieczną technologicznie propozycją skierowaną dla administratora obiektu, a jednym z warunków jest posiadanie odpowiedniego pomieszczenia kotłowni. 

Lokalna kotłownia w miastach to jeszcze jeden argument przemawiający na korzyść dla właściciela obiektu, który w pewnym sensie staje się niezależnym energetycznie od sieci ciepłowniczej, dostarczając ciepło do budynku ze swojej lokalnej kotłowni. Poza tym umiejętne obsługiwanie kotła oraz stosowanie właściwych dla instalacji rozwiązań np. stosowanie buforów ciepła może spowodować duże oszczędności na zużyciu opału.

Kotły DEFRO serii MAX spełniają wymagania znowelizowanej normy PN-EN-303-5:2012 i wymagania Ecodesign (Ekoprojektu) zgodne z Dyrektywami Unii Europejskiej. Urządzenia zostały zaprojektowane do spalania paliw z podziałem na węgiel kamienny sortymentu eko-groszek oraz biomasy w postaci pelletu i zapewniają ciągłą pracę urządzenia w okresie grzewczym. Aktualnie oferowane przez firmę DEFRO kotły zdecydowanie klasyfikują się wśród tych urządzeń, które nazywamy proekologicznymi, bo potwierdzone badanami emisje spalin znajdują się w przedziale dużo poniżej norm granicznych

 

 

Warto wspomnieć, że możliwości firmy DEFRO są spore, gdyż kocioł z typoszeregu MAX może być dostosowany przez nasz dział konstrukcyjny do wymagań inwestycji pod kątem technicznym i jego wyposażenia. Konstrukcja kotła i palnika są rozwiązaniem chronionym patentem, a kotły serii MAX wyróżniają się solidną budową i jakością wykonania, gdzie nad przebiegiem procesu spalania czuwa regulator elektroniczny. Regulator dokonuje ciągłych pomiarów temperatury i dostosowuje pracę podajnika i wentylatora oraz reguluje pracą pomp i innych podzespołów odpowiedzialnych za pracę urządzenia, dzięki czemu kocioł nie wymaga stałej obserwacji. Bezproblemową eksploatację gwarantuje stosowanie paliw o odpowiedniej jakości i granulacji.  

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. Obwieszczeniem Marszałka Sejmu RP, Rozporządzeniem Rady Ministrów i Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, kotły o mocy powyżej 70 kW zainstalowane w instalacjach układu zamkniętego mogą być użytkowane na podstawie decyzji zezwalającej na eksploatację wydanej przez właściwy Urząd Dozoru Technicznego. 

 

 

 

Najnowsze artykuły

Licznik odwiedzin: 11384486 , dzisiaj: 185 , wczoraj: 3287 , online: 4