Blog

Pompa ciepła coraz bardziej popularna

dodano:

Pompa ciepła coraz bardziej popularna

Coraz więcej osób korzysta z odnawialnych źródeł energii (OZE). Inwestowanie w systemy pozyskujące ciepło z wody, gleby, powietrza lub światła słonecznego są rozwiązaniami niezwykle opłacalnymi i przyjaznymi dla środowiska. Powietrzne pompy ciepła to jeden z najbardziej efektywnych sposobów ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Jakie są zalety tego urządzenia, które sprawiają, że ludzie tak chętnie kupują je w ostatnim czasie? Nowoczesne technologie, niskie koszty konserwacji, niskie zużycie energii, niewielkie rozmiary i wysoki komfort niezależnie od pory roku - to główne zalety powietrznej pompy ciepła marki DEFRO.

Powietrzne pompy ciepła - na czym polega ich działanie?

Powietrzna pompa ciepła DEFRO DHP PREMIUM wykorzystuje źródło energii naturalnej - powietrze. Ciepło pobrane z powietrza jest zamieniane na energię, która może zasilić domowy system grzewczy lub podgrzać wodę do użytku domowego. Powietrzna pompa ciepła może być również wykorzystywana do chłodzenia pomieszczeń. Pompa ciepła marki DEFRO zapewnia aktywne chłodzenie - urządzenie zmienia swój tryb pracy, a wymiana ciepła przebiega w przeciwnym kierunku, czyli zamiast przekazywać energię cieplną do pomieszczeń, jest ona pochłaniana przez pompę i "wyrzucana" na zewnątrz.

Czy warto instalować pompy ciepła typu powietrze-woda?

Powietrzne pompy ciepła wykorzystują do 75% energii pochodzącej ze środowiska naturalnego, a tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych. Właściciele systemu mogą również korzystać z wielu innych korzyści. Najważniejsze z nich to:

Oszczędność - dzięki powietrznym pompom ciepła można obniżyć koszty ogrzewania wody użytkowej i pomieszczeń w domu. W ofercie DEFRO można wybrać system z wbudowanym zbiornikiem na ciepłą wodę przeznaczonym do użytku domowego. Ponadto, jeśli system pompy ciepła zostanie zintegrowany z systemem fotowoltaicznym, który przetwarza energię słoneczną na elektryczną, można jeszcze bardziej obniżyć rachunki za energię i ogrzewanie;

Pompy przyjazne dla środowiska - pompy ciepła wykorzystujące powietrze mogą zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować emisję dwutlenku węgla do atmosfery;

Łatwość obsługi - powietrzne pompy ciepła nie wymagają dolewania paliwa do zbiornika, czyszczenia i rozpalania;

Aktywne chłodzenie - dzięki dodatkowemu trybowi pracy rewersyjnej powietrzne pompy ciepła są w stanie chłodzić pomieszczenia w gorące dni, oszczędzając w ten sposób na kosztach klimatyzacji.

Powietrzne pompy ciepła, jak te, które można znaleźć tutaj, to doskonały system podgrzewania wody, który sprawdza się zarówno na dużych, jak i małych powierzchniach. Powietrzne pompy ciepła zajmują mało miejsca, a wydajna praca może znacząco obniżyć koszty ciepłej wody i energii cieplnej, dzięki czemu stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym w wielu domach. Wysoka sprawność i oszczędność na ogrzewaniu dzięki powietrznym pompom ciepła sprawiają, że urządzenia te cieszą się coraz większą popularnością.

Najnowsze artykuły

Licznik odwiedzin: 14419848 , dzisiaj: 2038 , wczoraj: 2734 , online: 9