Wyszukaj Znajdź dystrybutora 509 702 720 Facebook Kalkulator Kotły C.O. Kalkulator Pompy Ciepła

Defro Czyste ciepło

Zaufaj firmie z wieloletnim doświadczeniem

Defro - Informacje

Co to jest Ecodesign ?

Pod tym pojęciem należy rozumieć Dyrektywę Parlamentu Europejskiego 2009/125/WE ustanawiającą ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektowania produktów związanych z energią.

Po żarówkach, sprzęcie AGD, itp. Przyszedł czas na urządzenia grzewcze. Niektóre z nich, tak jak pompy ciepła czy kotły gazowe, są objęte tym wymogiem  już od 2015r. Natomiast kotły grzewcze na paliwa stałe ujęto w Rozporządzeniu Komisji UE 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r., które będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020r.

Wymagania Ecodesign

Oferowane urządzenia, zaprojektowane zgodnie z wymaganiami EKODESIGN, dzięki poszanowaniu energii i paliwa w znaczący sposób przyczynią się do poprawy jakości powietrza. Niestety, oznacza to również, że część urządzeń obecnie produkowanych będzie musiała zostać wyeliminowana ze sprzedaży. Dotyczy to zwłaszcza nieefektywnych, niskosprawnych kotłów o ponadnormatywnej emisji związków szkodliwych.

Urządzenia wprowadzane na rynek od 2020r będą musiały spełniać poniższe wymagania:

Sezonowa efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń dla kotłów o nominalnej mocy cieplnej ≤ 20 kW min. 75%
>20 kW min. 77%
Kotły z zasypem ręcznym Kotły z zasypem automatycznym
Sezonowa emisja pyłu < 60 mg/m3 < 40 mg/m3
Sezonowa emisja organicznych związków gazowych < 30 mg/m3 < 20 mg/m3
Sezonowa emisja tlenku węgla < 700 mg/m3 < 500 mg/m3
Sezonowa emisja tlenków azotu < 200 mg/m3 – dla kotłów na biomasę < 350 mg/m3 – dla kotłów na paliwa kopalne

Co oznacza sezonowa efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń / sezonowa emisja ??

W trakcie sezonu grzewczego kocioł tylko przez krótki czas pracuje z mocą nominalną, natomiast przez pozostałą część sezonu pracuje z mocą obniżoną. Uwzględniono to wprowadzając pojęcie emisji sezonowej jako średniej ważonej z emisji odpowiadającej mocy nominalnej i mocy obniżonej. Podobnie rozwiązano kwestię sezonowej efektywności energetycznej ogrzewania pomieszczeń jako sprawności pomniejszonej o zużycie energii elektrycznej.

Kocioł z etykietą

Powiązane z ekoprojektowaniem jest ekoetykietowanie. Ten obowiązek zostanie nałożony na producentów urządzeń na paliwa znacznie wcześniej, bo już od 01.04.2017r każdy kocioł powinien zostać oznaczony, znaną z innych produktów, etykietą informującą o klasie energetycznej urządzenia.

DEFRO jest gotowe na nadchodzące zmiany – w naszej ofercie posiadamy kotły spełniające wymogi EKODESIGN, co jest potwierdzone stosownym świadectwem wystawionym przez akredytowane laboratorium.
Wprowadzona przez normę z 2012 roku klasa 4. jest klasą pośrednią. Przy niewielkim nakładzie środków i dzięki drobnym korektom w konstrukcji wymiennika ciepła, kotły automatyczne na węgiel spełniają wymagania emisyjno-energetyczne stawiane urządzeniom tej klasy.

Masz więcej pytań?

Chcesz zapytać o zniżkę?

Potrzebujesz doboru urządzenia?

Chcąc zainstalować nowe źródło ciepła warto zwrócić uwagę na urządzenia marki DEFRO, polskiego producenta z długoletnim doświadczeniem w branży grzewczej. Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiedni kocioł i jego moc, a dystrybutorzy i instalatorzy zajmą się montażem i uruchomieniem. Tobie pozostanie tylko cieszyć się ciepłem i wygodą obsługi urządzeń Defro. Sieć dystrybucji naszych produktów podzielona jest na regiony, za które odpowiedzialni są kierownicy i handlowcy.

Przestaw się na ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie

Najlepsze urządzenia grzewcze na rynku

Odkryj gamę urządzeń grzewczych od Defro. Zaufaj polskiej marce, która doskonale zrozumiała specyficzne potrzeby naszego klimatu. Nasze pompy ciepła, kotły na biomasę, gazowe czy elektryczne są wyjątkowe, bo powstały w oparciu o lata doświadczeń na polskim rynku. Dodatkowo, oferujemy tradycyjne rozwiązania, takie jak kotły na ekogroszek czy zgazowujące drewno, dostosowane do naszych lokalnych oczekiwań i wymagań. Wybierz rozwiązanie, które idealnie pasuje do Twojego domu i ciesz się komfortowym ciepłem już teraz.

Wysoka jakość
Najlepsze komponenty
Gwarancja
Serwis na terenie całej Polski
Najlepsze urządzenia grzewcze na rynku
Zaufaj profesjonalnemu doradztwu i wysokiej jakości urządzeniom

Rekuperacja + darmowy dobór urządzenia

Centrala wentylacyjna DEFRO doskonale radzi sobie z utrzymaniem wysokiej jakości powietrza w Twoim domu. Dzięki zaawansowanej technologii i efektywności energetycznej, DRX zapewnia nie tylko komfort, ale także oszczędności na dłuższą metę, tworząc przyjazne środowisko dla Twojej rodziny.

Wysoka jakość
Najlepsze komponenty
Gwarancja
Serwis na terenie całej Polski