Pompy ciepła - DEFRO

filtry

Pompa ciepła – komfort w domu, design w ogrodzie

 

Jednym ze sposobów na ekologiczne ogrzanie budynku jest pompa ciepła. Dzięki swoim zaletom, jak choćby trwałość i łatwość obsługi, urządzenia te zaskarbiły sobie sympatię wielu naszych Użytkowników. Korzystając z pompy nie trzeba mieć składu opału ani tym samym dokładać paliwa. Pompa jest zatem jednocześnie ekologicznym, ekonomicznym i solidnym źródłem ciepła. DEFRO DHP PREMIUM to urządzenie najnowszej generacji, stworzone specjalnie dla polskich warunków klimatycznych. To również pierwsza polska pompa ciepła typu plug in, co oznacza, że jest dziecinnie prosta w montażu.
Dobierzemy pompę ciepła dla Ciebie

Pompy ciepła dostępne w ofercie DEFRO

Marka DEFRO oferuje swoim klientom trzy pompy ciepła. Różnią się one przede wszystkim mocą. Dostępne są pompy oznaczone symbolem HB (Basic), HF (Full), oraz HM (Medium). Klasa efektywności każdej z nich to A++. 

Minimalna temperatura obiegu C.O. i C.W.U. to 10, a maksymalna 65 stopni Celsjusza. We wszystkich pompach zastosowano zabezpieczenie prądowe C 20A, a napięcie zasilania wynosi 3x400 V, 50 Hz.   

Ze względu na różnice w parametrach ważne jest, aby dobrać model odpowiedni do wymagań danego budynku. Można w tej kwestii skontaktować się z naszymi doradcami technicznymi albo dystrybutorami, którzy są dostępni w każdym województwie. Profesjonalna porada jest więc praktycznie na wyciągnięcie ręki. Jakie są najważniejsze różnice? W zależności od wybranego modelu, inna jest masa jednostki zewnętrznej. W niewielkim stopniu różni się także poziom mocy akustycznej na zewnątrz i w pomieszczeniu. Warto zwrócić uwagę na różnice widoczne w masie czynnika chłodniczego. Analizie warto poddać także moc grzewczą, wskazaną w odniesieniu do opisanego wcześniej czynnika COP.

Jednak zastanawiając się nad wyborem idealnie dobranej pompy ciepła, warto zasięgnąć rady profesjonalisty, aby później móc cieszyć się niezakłóconym funkcjonowaniem zakupionego urządzenia.  

 

Pompy ciepła stają się coraz chętniej wybieranym źródłem ciepła dla instalacji grzewczych. Umożliwiają ogrzewanie pomieszczeń oraz wody użytkowej przy niewielkim zużyciu energii. W szczególności lubiane są ze względu na bezobsługową eksploatację, a także na brak wywierania negatywnych skutków na stan środowiska naturalnego. Szacuje się również, że korzystne dla użytkowników są koszty tego rodzaju ogrzewania. Nakład finansowy związany z użytkowaniem pompy ciepła powietrze-woda będzie mniejszy niż w przypadku eksploatacji standardowych kotłów na pellet czy ekogroszek. Jednak nie tylko finanse przemawiają za tym rozwiązaniem. Pompy ciepła są niezwykle wygodne w użytkowaniu, a także uniwersalne. Mogą służyć zarówno jako podstawowe, jak i dodatkowe źródło ciepła. Marka DEFRO posiada w swojej ofercie nowoczesne pompy DHP PREMIUM. Czym się charakteryzują i kiedy warto w nie zainwestować?  

 

DHP PREMIUM - pierwsza pompa typu "plug-in"   

Pompa ciepła DHP PREMIUM, z oferty marki DEFRO, to pierwsze tego rodzaju urządzenie dostępne na polskim rynku, które określane jest jako "plug-in". System montażu jest bardzo prosty i nie zajmuje dużo czasu. Jednostka zewnętrzna podłączana jest do hydromodułu przewodem zasilającym oraz komunikacyjnym który jest dostarczany razem z pompą. Ostatnim etapem jest wpięcie do sieci poprzez odpowiednio dostosowany kabel z wtyczką. Taki system sprawia, że instalacja pompy ciepła jest niezwykle prosta i ogranicza błędy przy montażu. 

Podłączenie hydromodułu do sieci elektrycznej jest dostępne w standardzie. Jest to zdecydowanym atutem, przemawiającym za zakupem tego urządzenia. W połączeniu z faktem, iż pompy DEFRO DHP PREMIUM są dostosowane do warunków pogodowych panujących w Polsce i zapewniają możliwość korzystania z ekologicznego źródła ciepła, można stwierdzić, że jest to urządzenie grzewcze zdecydowanie warte rozważenia - nie tylko na etapie projektowania nowego budynku, ale również dla modernizowanych domów.

 

DHP PREMIUM - charakterystyka technologiczna  

Pompa ciepła DHP PREMIUM wykonana jest w technologii monoblock w skład której wchodzą dwie jednostki. Część wewnętrzna, czyli Hydromoduł, różni się wyposażeniem w zależności od modelu. Złożona jest jednak przede wszystkim z części elektrycznej – zabezpieczenie, licznik energii, płyta sterująca oraz części hydraulicznej – przyłączy, przepływowej grzałki, pompy obiegowej dobranej do mocy urządzenia, przepływomierza oraz zabezpieczeń

Część zewnętrzna czyli pompa ciepła stanowi podstawę całego urządzenia.

Układ zbudowany jest z odpowiednio dobranych elementów obiegu chłodniczego: Sprężarka On/Off typu Scroll, skraplacz w których dochodzi do przekazania ciepła do instalacji wewnątrz budynku oraz zawór rozprężny zapewniając optymalną pracę w zależności od panujących warunków zewnętrznych oraz wewnętrznych. Parownik oraz wentylator w konstrukcji tzw. „Sowich piór” zapewniają odpowiednią dostawę energii dla układu, a także korzystnie wpływają na zmniejszenie poziomu hałasu pompy ciepła. Nad całością pracy czuwa odpowiednio opomiarowany system sterowania, który wyposażony w odpowiednie zabezpieczania komunikuje się z Hydromodułem w budynku.

Dzięki temu, użytkowanie urządzenia jest bardzo komfortowe, bowiem nie przysparza uciążliwego hałasu. 

Dodatkowe atuty to grzałka, stanowiąca tzw. „źródło szczytowe”, która wspomaga funkcjonowanie pompy podczas radykalnie niskich temperatur oraz, dostępna w standardzie, funkcja chłodzenia, dzięki której możliwe jest wykorzystanie pompy podczas upałów. 

Pompa DHP PREMIUM to urządzenie typu monoblok. Oznacza to, że wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, znajdują się wewnątrz obudowy. Tego rodzaju pompy z reguły montowane są na zewnątrz. Całe urządzenie jest łączone z instalacją grzewczą za pomocą systemu rur, które rozprowadzają ciepło. Pompy monoblokowe cechują się prostotą montażu oraz intuicyjnym i praktycznym sposobem użytkowania.  

 

Pompa ciepła, a ekologia. Czym jest czynnik R290?   

Czym tak na prawdę jest czynnik R290, który wykorzystuje pompa ciepła DHP PREMIUM? Symbolem tym określany jest propan. Jego parametry termodynamiczne sprawiają, że doskonale sprawdza się w zarówno w ogrzewaniu, jak i chłodnictwie. Jest to gaz, który ma minimalny wpływ na tworzenie efektu cieplarnianego. Wartość wskaźnika GWP oznaczającego "Global Warming Potential" jest równy 3. Propan jest ceniony przez producentów ze względu na bezpieczeństwo dla środowiska. Zakup pompy ciepła, której działanie opiera się na czynniku R290 niesie wiele pozytywnych skutków dla użytkownika. Nie ma obowiązku uiszczania opłat emisyjnych, a samo urządzenie grzewcze nie musi być zarejestrowane w Centralnym Rejestrze Operatorów. Propan nie jest też objęty normami, które wprowadza ustawa f-gazowa.   

Dzięki optymalnej konstrukcji i wykorzystaniu czynnika R290, współczynnik efektywności COP jest bardzo wysoki. Wskaźnik ten pokazuje, jakie ilości ciepła są dostarczane przez pompę ciepła do budynku i porównuje tę wartość z ilością zużytej energii. Dzięki wartości tego wskaźnika, możliwe jest porównanie kilku różnych pomp ciepła. Im większa wartość wskaźnika, tym pompa oszczędniej pracuje - wszystkie trzy modele, dostępne w ofercie marki DEFRO, wypadają w tym zestawieniu korzystnie i wyróżniają się na tle innych urządzeń dostępnych na rynku.  

 

Pompy ciepła DHP PREMIUM - synteza ekologii z nowoczesną technologią 

Obecne tempo życia sprawia, że urządzenia stosowane do utrzymania gospodarstwa domowego powinny być możliwie proste w obsłudze, bezawaryjne i intuicyjne. Pompy ciepła z oferty marki DEFRO to doskonały wybór dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia i często bywają poza domem. Projektując pompy ciepła DHP PREMIUM, wzięliśmy pod uwagę to, aby obsługa była możliwa w każdym momencie i z dowolnego miejsca. Użytkownicy mają dostęp do aplikacji eModuł, która łączy się poprzez moduł internetowy wraz z w pompie ciepła.  

Odpowiednio zoptymalizowane parametry pompy, mają widoczny wpływ na wysokość rachunków. Dzięki systemowi zdalnego sterowania urządzeniem, możliwe jest utrzymanie optymalnej wydajności przy niskim zużyciu energii. Niewątpliwą zaletą jest także korzystanie z harmonogramów pracy - ustawienie odpowiedniej temperatury w różnych przedziałach godzinowych może znacząco ułatwić wykonywanie obowiązków. Aplikacja eModuł w połączeniu z kolorowym wyświetlaczem umieszczonym na wewnętrznym module pompy sprawia, że DHP PREMIUM - bez względu na wybraną wersję - to praktyczny i prosty w obsłudze system grzewczy, doceniany przez wielu użytkowników.   

Pompy ciepła powietrze-woda marki DEFRO to urządzenia dopracowane w najmniejszych detalach. Ich konstrukcja łączy w sobie funkcjonalność, ekologię i intuicyjne użytkowanie. Warto wziąć pod uwagę koszty eksploatacji, które zestawiając z ceną pompy ciepła pozwolą na zwrot inwestycji w ciągu kilku lat. Dodatkowo, na wymianę źródła ciepła można uzyskać dofinansowanie w ramach programu „Czyste powietrze”. Dużym atutem jest fakt, że DEFRO to polska marka. Dzięki temu, w każdej chwili możliwe jest zasięgnięcie porady eksperta, a w razie ewentualnej awarii, skorzystania z usług autoryzowanego serwisanta. Zakup wysokiej jakości pompy ciepła, wyprodukowanej przez renomowaną firmę z ugruntowaną pozycją na rynku, to inwestycja w dobrej jakości urządzenie grzewcze, który umożliwi ekonomiczne ogrzanie budynku przy jednoczesnym dbaniu o stan środowiska naturalnego. Pompy DHP PREMIUM spełniają wszystkie, wymagane prawnie normy i oferują intuicyjne, nieskomplikowane użytkowanie.  

Licznik odwiedzin: 14882664 , dzisiaj: 2061 , wczoraj: 2578 , online: 7