Pompy ciepła

Pompa ciepła DEFRO DHP PREMIUM

Zobacz produkt w 360°

Defro DHP PREMIUM to pompa ciepła powietrze-woda typu monoblok najnowszej generacji, stworzona specjalnie dla polskich warunków klimatycznych. Zaprojektowana i wyprodukowana w Polsce przez największego producenta urządzeń grzewczych ze 100% krajowym kapitałem. Urządzenie zostało przebadane przez naukowców z AGH.

 

Zalety

 • Klasa efektywności energetycznej A++ przy temp. zasilania 55oC . Zwiększone dofinansowanie w programie „Czyste Powietrze”.
 • W pełni funkcjonalny i łatwy w obsłudze sterownik.
 • Dostęp do wszystkich ustawień i parametrów pracy również przez aplikację mobilną oraz stronę internetową.
 • Licznik energii elektrycznej, COP oraz mocy grzewczej pompy ciepła.
 • Wyjątkowo wysoka wydajność szczególnie w niskich temperaturach.
 • Parametry pracy w warunkach A-15 / W35:
 • moc grzewcza / COP: 7,0kW / 3,01.
 • Praca pompy ciepła nawet przy temp. zewnętrznej -25oC.
 • W standardzie funkcja chłodzenia.
 • W zestawie hydromoduł wyposażony w zawór przełączający c.w.u. /c.o., pompę obiegową, moduł sterujący, grzałkę elektryczną o mocy 6 kW wspomagającą pracę pompy ciepła w ekstremalnie niskich temperaturach.

 

Pierwsza polska pompa ciepła typu plug in

Podłączenie elektryczne jest niezwykle proste i szybkie. Sprowadza się do połączenia jednostki zewnętrznej z hydromodułem za pomocą dedykowanego przewodu dostarczonego razem z pompą ciepła, a następnie wpięcia hydromodułu do gniazda
wtykowego przy użyciu kabla z wtyczką, również dostarczonego w zestawie. Minimalizuje to ryzyko popełnienia błędów przy podłączeniu oraz znacznie skraca czas montażu.

 

dcp 12 wizualizacja

 

Wymiary jednostki zewnętrzenej

pompa_ciepla_rys_tech.jpg

 

 

Wymiry hydromodułu

 

Dane techniczne HF HB - wkrótce w sprzedaży
Wymiary - hydromoduł (głębokość/wysokość/szerokość)

198 / 716 / 650 mm

198 / 716 / 650 mm

Masa - hydromoduł

28 kg

28 kg

Króćce przyłączeniowe obiegu grzewczego - hydromoduł

1"

1”

 

Dane techniczne DHP PREMIUM 12
Moc grzewcza / COP przy A7 / W35* 12,0 kW / 4,8
Moc grzewcza / COP przy A2 / W35* 9,0 kW / 3,8
Moc grzewcza / COP przy A-7 / W35* 7,6 kW / 3,2
Moc grzewcza / COP przy A-15 / W35* 7,0kW / 3,0

Klasa efektywności energetycznej (temp. zasilania 35oC)

A++
Maksymalna temperatura zasilania

65oC

Czynnik chłodniczy / masa czynnika chłodniczego

R290 / 1,8 kg

Rodzaj sprężarki Copeland Scroll
Dolna / górna granica temp. powietrza dla pracy pompy ciepła

-25oC / + 35oC

Poziom mocy akustycznej na zewnątrz /na zewnątrz tryb nocny / w pomieszczeniu 60 / 55 / 36 dB (A) (A)
Napięcie zasilania pompy ciepła 3x400 V, 50 Hz
Zabezpieczenie prądowe C 20A
Wymiary - jednostka zewnętrzna (głębokość/wysokość/szerokość) 619 / 1571 / 1222 mm
Masa - jednostka zewnętrzna

229 kg

 

Budowa jednostki zewnętrzenej DHP PREMIUM

pompa_ciepla_technologia.jpg

 1. Wentylator - wymusza przepływ powietrza przez parownik. W celu zminimalizowania hałasu łopaty wentylatora na końcach posiadają wycięcia, tzw. „sowie pióra”.

 2. Parownik Parownik w formie lamelowego wymiennika ciepła, przeznaczony jest do odbioru darmowej energii cieplnej z przepływającego powietrza zewnętrznego do czynnika chłodniczego (R290 – propan). Jest to możliwe dzięki przemianie fazowej propanu z ciekłej na gazową w niskich temperaturach zewnętrznych. Odparowując czynnik chłodniczy o niskim ciśnieniu odbiera ciepło z otoczenia (powietrze atmosferyczne) schładzając je tym samym.

 3. Sprężarka typu scroll Z parownika czynnik w postaci gazowej zostaje zassany przez sprężarkę. Podnosi ona jego ciśnienie, co powoduje jednoczesny wzrost jego temperatury. Sprężarka została zamontowana na specjalnej „tacy pływającej” oddzielonej od konstrukcji za pomocą tłumików drgań i zaizolowana termicznie. W DHP Premium zastosowano najwyższej klasy sprężarkę spiralną Emerson Copeland Scroll dedykowaną do pracy z czynnikiem R290.

 4. Skraplacz Ze sprężarki czynnik w postaci gorącego gazu trafia do skraplacza w formie wymiennika płytowego. Następuje tu przekazanie ciepła od gorącego gazu do wody grzewczej. Skraplający się propan oddaje do instalacji grzewczej ciepło pobrane wcześniej w parowniku oraz w sprężarce.

 5. Elektroniczny zawór rozprężny Po oddaniu ciepła w skraplaczu, schłodzony czynnik roboczy w postaci ciekłej kierowany jest do zaworu rozprężnego. Tu następuje obniżenie ciśnienia i dalszy spadek temperatury. Zawór rozprężny kontroluje, aby do parownika trafiła optymalna ilość czynnika chłodniczego. Zastosowany w DHP Premium elektroniczny zawór rozprężny daje największe możliwości spośród dostępnych na rynku rozwiązań . Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie stosunkowo wysokiego COP w pełnym zakresie temperatur pracy.

 6. Zawór bezpieczeństwa Po stronie wodnej, na wyjściu ze skraplacza został zamontowany zawór bezpieczeństwa 2,5 bar. Zabezpiecza on układ przed przedostaniem się czynnika chłodniczego (propanu) do obiegu grzewczego oraz dodatkowo chroni wymiennik płytowy przed uszkodzeniem w przypadku zamarznięcia wody w obiegu grzewczym.

 7. Sterownik obiegu chłodniczego W specjalnej komorze jednostki zewnętrznej umieszczono sterownik odpowiadający za pracę obiegu chłodniczego.

 8. Taca ociekowa służy do zbierania i odprowadzenia wody pochodzącej z odszraniania parownika. Wykonana jest ze stali nierdzewnej i zaizolowana termicznie. Zabezpieczeniem przed zamarzaniem jest układ rurek z ciepłym czynnikiem roboczym. Dzięki czemu nie jest wymagany dodatkowy elektryczny kabel grzejny. Powyższe elementy zostały umieszczone w obudowie dedykowanej dla pracy w skrajnych warunkach atmosferycznych. W celu stabilizacji pracy i maksymalnego wyciszenia konstrukcja została zaprojektowana i wykonana z materiałów najwyższej klasy. Obudowa została wygłuszona i zaizolowana termicznie. Podpory zostały przymocowane do specjalnych profili montażowych tak, aby było możliwe dokładne wypoziomowanie urządzenia, nawet na nierównym podłożu.

 

 

 

Hydromoduł HF (Hydromoduł Full)

Hydromoduł HB został wyposażony fabrycznie w komplet podzespołów elektrycznych i hydraulicznych co zapewnia szybkie i łatwe podpięcie do sieci elektrycznej oraz instalacji grzewczej minimalizując jednocześnie ryzyko popełnienia błędu. W standardzie sterowanie pogodowe, zarządzanie 2 obiegami grzewczymi (1 bezpośredni, 1 zmieszany), sterowanie c.w.u., sterowanie chłodzeniem. Szybki dostęp do podglądu pracy pompy ciepła (w tym parametrów chłodniczych) również przez aplikację i stronę www co umożliwia szybka reakcję serwisu, diagnozę błędu i usunięcie usterki. Jednostka wewnętrzna składa się z następujących elementów:

 1. Przyłącza elektryczne i czujniki,

 2. Króciec zasilania z jednostki zewnętrznej,

 3. Króciec powrotu do jednostki wewnętrznej,

 4. Króciec zasilania C.O. i C.W.U.,

 5. Króciec powrotu z obiegu C.W.U.,

 6. Króciec powrotu z obiegu C.O.,

 7. Kolorowy wyświetlacz zapewniający intuicyjny i łatwy dostęp do żądanych ustawień,

 8. Metalowa obudowa hydromodułu,

 9. Króciec odpływu z zaworu bezpieczeństwa,

 10. Grzałka elektryczna 6 kW (dostępny tylko w wersji HF),

 11. Pompa obiegowa zintegrowana z zaworem trójdrogowym ( dostępny tylko w wersji HF), zaworem bezpieczeństwa i odpowietrznikiem automatycznym,

 12. Przepływomierz,

 13. Sterownik hydromodułu.
Licznik odwiedzin: 12352326 , dzisiaj: 2286 , wczoraj: 3824 , online: 23