Wyszukaj Znajdź dystrybutora 509 702 720 Facebook Kalkulator Kotły C.O. Kalkulator Pompy Ciepła

Zbiorniki LPG – gwarancja najwyższej jakości

Zbiorniki mają zastosowanie do magazynowania i dystrybucji gazu dla budynków jedno, wielorodzinnych, biurowych, ferm drobiu oraz budynków przemysłowych. Mogą być również wykorzystane w stacjach paliw LPG.
Do produkcji stosujemy wyłącznie sprawdzone gatunki stali, wysokiej jakości powłokę lakierniczą oraz aramturę gazową renomowanych producentów. Spełniając restrykcyjne normy gwarantujemy najwyższą jakość.

Nasze zbiorniki produkowane są w oparciu o unijną dyrektywę PED 2014/68/UE definiującą klasyfikację urządzeń ciśnieniowych, ocenę zgodności i oznakowanie znakiem bezpieczeństwa CE. Zbiorniki poddawane są hydraulicznym próbom o ciśnieniu roboczym 23 bar i pneumatycznej próbie szczelnościowej o wartości 5 bar.

Kalkulator doboru kotła Kalkulator doboru kotłaKalkulator doboru kotła

Zbiornik LPG Podziemny

Model: 2700, 3700, 4850, 6400, 9200
Dyrektywa 2014/68/UE (PED): Tak
Rodzaj gazu: propan, propan -butan (max 80% butanu)
Przepisy i normy projektowe: PN-EN 13445 oraz PN-EN 12542 ( z wył. pkt 5.4)
Maksymalna temperatura pracy: 40°C
Minimalna temperatura pracy: -20°C
Maksymalne dopuszczalne napełnienie: 85%
Zobacz więcej

Konstrukcja zbiorników podziemnych LPG 2700 - 9200 l

Budowa zbiorników do magazynowania gazu płynnego to pozioma cylindryczna konstrukcja spawana wykonana ze stali węglowej, w skład której wchodzą elementy konstrukcyjne oraz armatura i wyposażenie pomiarowe:
  • płaszcz,
  • dna wypukłe,
  • łapy wsporcze,
  • przyłącza do uziemienia,
  • uchwyty nośne, z przeznaczeniem wyłącznie do transportu pustego zbiornika,
  • tuleje, wspawane do płaszcza wraz z zainstalowaną armaturą przyłączeniową.
Każdy zbiornik posiada Paszport, w którym znajduje się wykaz wszystkich elementów konstrukcyjnych oraz pozostałych materiałów wraz z ich charakterystyką techniczną. W paszporcie producent szczegółowo podaje wszelkie dane wraz z wymiarami konstrukcyjnymi, numerem fabrycznym i wynikami badań potwierdzającymi spełnienie warunków technicznych wymaganych przez właściwy organ dozoru technicznego. Zbiorniki podziemne stanowią idealne rozwiązanie w miejscach gdzie jego posadowienie uwarunkowane może być innymi czynnikami np. ingerencja w otoczenie środowiska, plan zagospodarowania terenu lub mała powierzchnia terenu działki albo względy estetyczne. Montaż takiego zbiornika wymaga wykonania prac ziemnych oraz dokonania odbioru technicznego przez inspekcję Urzędu Dozoru Technicznego przed zakopaniem zbiornika. Zachowane odległości w przypadku zbiornika podziemnego od budynku mieszkalnego i granic działki są nieco mniejsze niż przy zbiornikach naziemnych. Inwestor musi zwrócić uwagę w trakcie planowania montażu zbiornika pod ziemią na poziom wody gruntowej, ponieważ w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych zbiornik można tylko częściowo wkopać w teren, a wyprowadzoną część zbiornika nad gruntem obsypać warstwą ziemi. Oferowane pojemności zbiorników podziemnych Defro [L]: 2700, 3700, 4850, 6400 oraz 9200 pokryte są antykorozyjną powłoką, mającą wysoką odporność na działanie wody, cieczy palnych oraz wielu chemikaliów. Szczelność powłoki jest testowana na przebicie prądem o napięciu 14 kV. Zbiorniki podziemne standardowo wyposażone są w studzienkę rewizyjną z armaturą i zaworami, której pokrywa znajduje się na powierzchni ziemi.
Gdzie kupić urządzenia Defro Pokaż mapę Dystrybutorów

Masz więcej pytań?

Chcesz zapytać o zniżkę?

Potrzebujesz doboru urządzenia?

Chcąc zainstalować nowe źródło ciepła warto zwrócić uwagę na urządzenia marki DEFRO, polskiego producenta z długoletnim doświadczeniem w branży grzewczej. Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiedni kocioł i jego moc, a dystrybutorzy i instalatorzy zajmą się montażem i uruchomieniem. Tobie pozostanie tylko cieszyć się ciepłem i wygodą obsługi urządzeń Defro. Sieć dystrybucji naszych produktów podzielona jest na regiony, za które odpowiedzialni są kierownicy i handlowcy.

Przestaw się na ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie

Najlepsze urządzenia grzewcze na rynku

Odkryj gamę urządzeń grzewczych od Defro. Zaufaj polskiej marce, która doskonale zrozumiała specyficzne potrzeby naszego klimatu. Nasze pompy ciepła, kotły na biomasę, gazowe czy elektryczne są wyjątkowe, bo powstały w oparciu o lata doświadczeń na polskim rynku. Dodatkowo, oferujemy tradycyjne rozwiązania, takie jak kotły na ekogroszek czy zgazowujące drewno, dostosowane do naszych lokalnych oczekiwań i wymagań. Wybierz rozwiązanie, które idealnie pasuje do Twojego domu i ciesz się komfortowym ciepłem już teraz.

Wysoka jakość
Najlepsze komponenty
Gwarancja
Serwis na terenie całej Polski
Najlepsze urządzenia grzewcze na rynku
Zaufaj profesjonalnemu doradztwu i wysokiej jakości urządzeniom

Rekuperacja + darmowy dobór urządzenia

Centrala wentylacyjna DEFRO doskonale radzi sobie z utrzymaniem wysokiej jakości powietrza w Twoim domu. Dzięki zaawansowanej technologii i efektywności energetycznej, DRX zapewnia nie tylko komfort, ale także oszczędności na dłuższą metę, tworząc przyjazne środowisko dla Twojej rodziny.

Wysoka jakość
Najlepsze komponenty
Gwarancja
Serwis na terenie całej Polski