Kotły automatyczne na pellet (biomasę)

filtry

 

Kotły na pellet do dużej i małej kotłowni

Projektując nasze urządzenia, wierzymy, że każdy marzy nie tylko o dobrym i pewnym źródle ciepła, ale jednocześnie o świeżym powietrzu, którym oddychamy wszyscy. Nasze kotły pelletowe spełniają wszystkie wymagające normy europejskie dotyczące emisji spalin, a ich ogromną zaletą jest łatwość ich instalacji oraz obsługi. Urządzenia te zużywają optymalne ilości paliwa, są zatem dobrą alternatywą dla osób, które chcą zaoszczędzić. Kotły marki DEFRO możemy montować w dużych pomieszczeniach, ale myśląc o właścicielach małych kotłowni stworzyliśmy specjalne wersje SLIM.
dobierzemy źródło ciepła dla Ciebie

Kotły na pellet DEFRO 

Kotły pelletowe są coraz chętniej wybierane jako podstawowe źródło ciepła. Użytkownicy cenią sobie tego rodzaju urządzenie grzewcze przede wszystkim ze względu na wygodę użytkowania i korzystny bilans ekonomiczny. Zakup kotła opalanego biomasą to w perspektywie długoterminowej opłacalna inwestycja. Jaka jest charakterystyka kotłów pelletowych? Dla kogo kocioł na pellet DEFRO będzie dobrym rozwiązaniem?  

 

Kotły pelletowe doskonałym rozwiązaniem dla budynków jednorodzinnych  

Kotły na pellet DEFRO to urządzenia, które zużywają umiarkowane ilości paliwa (pod warunkiem, że budynek jest odpowiednio ocieplony). Dzięki temu ich użytkowanie jest korzystne pod kątem finansowym - w szczególności w długoterminowej perspektywie. DEFRO oferuje różnorodne modele kotłów opalanych pelletem - zarówno przeznaczone do dużych pomieszczeń i powierzchni przemysłowych, jak i wersje SLIM, które można zamontować posiadając jedynie niewielkich rozmiarów kotłownię.   

System grzewczy, którego głównym elementem jest kocioł pelletowy, doskonale sprawdzi się w domu jednorodzinnym. Wydajność i niezawodna praca są możliwe dzięki zastosowaniu rozwiązań doskonale przemyślanych pod kątem technicznym. Palnik pelletowy wyposażony jest w modulację nadmuchu powietrza oraz mocy urządzenia, a jego konstrukcja gwarantuje wydajność i efektywność pracy.  

Za wyborem kotła pelletowego DEFRO przemawia również fakt zwiększonego (w porównaniu do innych urządzeń dostępnych na rynku) odzysku ciepłej temperatury z wytwarzanych spalin. Co odbywa się przy użyciu nowoczesnej i całkowicie bezpiecznej technologii oraz stwarza okazję do oszczędności. Dodatkowo, do każdego z naszych kotłów dodajemy czujnik temperatury zewnętrznej oraz możliwość sterowania tygodniowego. 

 

Kotły pelletowe - codzienne użytkowanie   

Kotły pelletowe to jedno z lepszych rozwiązań dla osób, które nie mają wystarczająco dużo czasu na wykonywanie domowych obowiązków. Codzienne użytkowanie jest proste, a dodatkowo łatwe jest utrzymanie porządku, bowiem pellet można kupić w estetycznych i praktycznych workach. W standardzie zawarta jest funkcja automatycznego czyszczenia palnika.

Kocioł pelletowy marki DEFRO współpracuje ze sterownikiem, którego obsługa jest prosta i intuicyjna. Atutem jest też możliwość skorzystania z dodatkowej opcji, jaką jest kontrola i wprowadzanie zmian w parametrach sterownika w formie online. Dzięki temu można nadzorować pracę kotła będąc poza domem.

 

Technologiczna charakterystyka kotłów pelletowych marki DEFRO

Marka DEFRO posiada w swojej ofercie kilka różnych modeli pieców pelletowych. Każdy z nich charakteryzuje się nieco inną specyfikacją i ceną. Wszystkie mają jednak pewne cechy wspólne. Klasa efektywności energetycznej kotłów to A+ lub A++. Sprawność cieplna każdego modelu kotła pelletowego mieści się w przedziale 90-94%. Do produkcji wykorzystywane są wysokiej jakości materiały, w tym stal z atestem.   

 

Kotły na pellet DEFRO, a środowisko  

Kocioł pelletowy z Ekodesign i 5 klasą spełnia wszystkie niezbędne normy dotyczące ochrony środowiska - zarówno polskie, jak i europejskie. Pellet jest opałem, który spalany w prawidłowy sposób praktycznie nie wywiera negatywnych skutków na środowisko naturalne. Szacuje się, że jego spalanie emituje do atmosfery jedynie taką ilość CO2, jaką drzewo pochłania w procesie fotosyntezy. Dzięki temu kotły na biomasę 5 klasy z Ekodesign to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób dbających o ekologię. Warto pamiętać o odpowiednim doborze rodzaju pelletu, do konkretnego modelu kotła, w przypadku naszych urządzeń to pellet atestowany A1 – 6mm. W tym celu warto skorzystać z porady przedstawicieli i dystrybutorów DEFRO, z których usług można skorzystać w każdym województwie.

Licznik odwiedzin: 14882715 , dzisiaj: 2112 , wczoraj: 2578 , online: 7